Liepos 7-8 dienomis Varniuose, prie Lūksto ežero legendinis festivalis “Bliuzo naktys” įvyks jau 25 kartą. Muzikantams tai – ypatingus sentimentus keliantis susitikimas, paskatinęs sukurti kai ką neįmanomo – jungtinę, tarptautinę 14 žmonių bliuzo grupę.

“Pasiūlymą išgirdome iš Blėkos (ilgametis festivalio organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka, – aut. past.).  Su Virgiu Jutu net dukart susitikome aptarti, kaip surinkti tokią didelę grupę. Iki šiol neaišku, kaip mums pavyks, nes kai kurie šio projekto nariai – užsieniečiai, bet jau buvo trys repeticijos, sparčiai judame į priekį, – pasakoja bliuzo veteranas Aleksandas Belkinas. – Man šis jubiliejus yra dvigubas, nes ir mūsų grupei „The Road Band“ šiemet sukanka 25-eri. Ta proga į festivalį atsivešime albumą, kurį įrašėme su visais tais amerikiečiais, su kuriais per tiek metų grojome „bliuzuose“. Kai kurie jų kartu pasirodys ir mūsų jungtiniame projekte.“

a-belkin-photo-d-matvejevasc

Aleksandras atskleidė, kad yra vilčių ant festivalio scenos pamatyti ir patį Blėką, kuris daugybę metų dirba užkulisiuose, bet su gitara ant scenos jo nepamatysi. 

„Bendras mūsų visų pasirodymas truks daugiau nei valandą. Dalyvaus ir Arina, atliks 3-4 dainas.  Pabaigoje visi kartu sudainuosime „Bliuzo naktų“ himną. Lietuvai pageidaujant, užsakėme, kad Arina dainuotų ne „chebra“, o „kebra“ – kaip įraše“, – juokiasi šio himno autorius A. Belkinas.

„Nežinau, mes kuo toliau – tuo jaunyn, o festivalis – vis smagesnis, – kvatoja repeticijoje pagauta Arina. – Bet kartu man „Bliuzo naktys“ labai asocijuojasi su mūsų vaikais: pirmais metais sūnų atsivežiau, kai dar nevaikščiojo. Dabar jam – 25-eri, o rudenį jau pati būsiu močiutė! Ir man labai gera, kad vaikai, gyvenantys svetur, atskris su visa kompanija, dalyvaus, pagerbs ir mus, ir festivalį. O aš pati į Varnius atskrisiu tiesiai iš Kijevo: ten prieš tai koncertuosiu lietuvių dienose.“

arina-veto-bank-lt

„Pirmą kartą visa mūsų kompanija gros kartu. Bus mestos didžiausios bliuzo pajėgos. Atlikėjai migruos, bet ant scenos visą laiką bus didžiulis jungtinis bendas. Aš grosiu gitara visas partijas, darysiu apskritai viską, kas tik įmanoma. Akomponuosime visoms žvaigždėms, mėnuliams ir saulėms, – kalba V. Jutas. – „Bliuzo naktys“ mums yra viena didžiausių švenčių, nes šioje muzikoje, kurią mėgstame ir grojame, esame lyg savo sultyse. Aišku, norint visiems susitarti, ką ir kaip atliksime, teks pasiginčyti. Jeigu išeisime su mėlynėmis, vadinasi, viską išsiaiškinome.“

jv

Jungtiniame bliuzmenų pasirodyme bus panaudoti 2 būgnai ir 1 perkusija, 1 bosinė gitara, 2 klavišiniai, 2 gitaros, 1 lūpinė armonikėlė, 1 trimitas, 1 saksofonas, 1 trombonas ir 5 vokalai.

Šis didžiausias bliuzo orkestras nepaprastą siautulį sukels liepos 7-ąją, pirmąjį „Bliuzo naktų“ vakarą. Bilietus į festivalį galima įsigyti bliuzonaktys.lt Tarp pagrindinių festivalio rėmėjų – „Kalnapilio-Tauro” grupė, 15min, Caffeine, Druskininkų minerarinis vanduo Hermis ir kiti.