Aplinkos ministerija ragina visus sakyti „NE“ besaikiam vartojimui ir šią vasarą tvarkyti namus neteršiant gamtos.
Pasaulyje jau seniai tapo madinga rengti „mainų“ bei „blusų“ turgelius, kuriuose žmonės turi galimybę ne tik sutaupyti pinigų ir naujam gyvenimui prikelti senus daiktus, bet ir prisidėti prie aplinkosauginių problemų sprendimo.

Šiuolaikinė moteris savo spintoje slepia net keturis kartus daugiau drabužių nei 1980 metais gyvenusios dailiosios lyties atstovės. Lygiai taip pat ir vyrai – nors per metus išgręžia ne daugiau kaip 10 skylių, tačiau tam įsigyja po keletą grąžtų. Pagalvokime, kiek daug turime puikios kokybės drabužių, batų, papuošalų, buities prietaisų ir kitų rakandų, kuriuos tiesiog nusipirkome, ir pamiršome, kiek gamtos išteklių reikėjo pagaminti kiekvieną iš šių daiktų, kiek teršalų į aplinką buvo išmesta gamybos metu. Nepaisant to, dauguma daiktų tiesiog „pasmerkti“ virsti atliekomis jau po pirmo panaudojimo.

Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su muzikos festivalių organizatoriais, inicijuoja projektą „Naudok mane ne vieną kartą“. Š. m. liepos 1–2 d. Varniuose, prie Lūksto ežero vyksiančiame festivalyje „Bliuzo naktys 2016“ Aplinkos ministerija kviečia visus ateiti prie ministerijos palapinės, atnešti nebereikalingus daiktus, o mainais už tai – gauti daugkartinio naudojimo ekologišką maišelį.

Festivalių metu surinktus daiktus, kuriais nepavyks apsikeisti, atiduosime vaikų globos namams.