Varniuose prie Lūksto ežero jau daugiau nei du dešimtmečius vykstantis festivalis „Bliuzo naktys“ pastaraisiais metais gerokai išaugo. Tačiau jo organizatoriai senų tradicijų nelaužo ir vėl kviečia visus susitikti tuo pačiu metu – pirmąjį liepos savaitgalį.

Festivalis „Bliuzo naktys 2015” kitąmet įvyks liepos 3-4 dienomis. Jo organizatoriai praėjusiais metais pribloškė intriguojančiu pasiūlymu Varniuose gyvai pamatyti ir išgirsti bliuzą grojantį Holivudo kovinių filmų herojų Steveną Seagalą su grupe. Susirinkęs rekordiškas melomanų būrys po festivalio užvertė rengėjus pageidavimais, kokias kitas bliuzuojančias kino pasaulio žvaigždes svajotų pamatyti artimiausiose „Bliuzo naktyse“.

„Mes įvertinome visus pasiūlymus, deramės su kai kuriais labai įdomiais ir originaliais atlikėjais, gali būti, kad ir vėl nustebinsime savo publiką, – šypsodamasis dėsto „Bliuzo naktų“ tėvas Algirdas Barniškis-Blėka. – Tačiau noriu pasidžiaugti ir tuo, kad į šį festivalį tūkstančiai žmonių suvažiuoja ne tik dėl pasaulinių legendų, bet ir vedini paprasto noro atsipalaiduoti teisingoje aplinkoje su gerais žmonėmis.“

Ilgaamžio festivalio organizatorius pastebėjo, kad pastaraisiais metais „Bliuzo naktis“ pamėgo ir jaunoji auditorija. „Jaunimas labai originaliai puošia savo palapines, išsikabina vėliavas, persikūnyja į visokius juokingus veikėjus. Pernai mačiau, kaip mūsų festivalyje išradingai linksminosi karžygis ir princesė, o pasimatymo su S.Seagalu laukė dvi dešimtys Honolulu merginų su šiaudiniais sijonais. Fantazijos visiems netrūksta, o kam norisi dar daugiau pramogų – kasmet pasiūlome naujienų, pradedant kopimu į dėžių bokštą ir baigiant socialiniais pašnekesiais jautriomis visuomenės temomis. Pastebėdami, kad festivalyje vis daugėja pašėlusių šeimų su vaikais, rūpinamės ir jais – atidarome specialų vaikų darželį. Daug dėmesio skiriame ir mūsų atlikėjams. Norime jiems suteikti kuo geresnes sąlygas ne tik pasirodymo vietoje – ant scenos, bet ir už jos“, – kalbėjo A.Barniškis-Blėka.

Jauki, harmoninga ir draugiška „Bliuzo naktų“ atmosfera praėjusiais metais į Varnius pritraukė net 6,5 tūkstančių žmonių. Puiki emocinė įkrova nuginklavo ir didžiąsias festivalio žvaigždes. Demoniško balso amerikietė, BB Kingo bičiulė Angela Brown sukinėjosi aplink savo laikinąjį namą netoli scenos tarsi viena iš festivaliautojų ir mielai su visais bendravo. O jos tėvynainis, Oskaro laureatas Nikis Buzzas, kurio vardas įrašytas Bliuzo šlovės salėje, net buvo pasirengęs atšaukti savo skrydį ir likti šėlioti iki galo su festivalio merginomis, kurios jam paliko ypač ryškų įspūdį.

Kokie atlikėjai „Bliuzo naktyse“ koncertuos kitų metų liepos 3-4 dienomis, organizatoriai ims skelbti jau netrukus. Pirmieji festivalio bilietai – pigesni, juos platina „Tiketa“.

tapk klubo nariu

tapk klubo nariu