Liepos 6-7 dienomis Varniuose, prie Lūksto ežero vėl susitiks unikalaus festivalio „Bliuzo naktys“ gerbėjai, pasiilgę muzikos, turinčios sielą. Festivalio organizatoriai atskleidžia, kad šiemet bus galima gyvai išgirsti didįjį bliuzmeną Sugaray. Atskleidžiama ir daugiau gerai žinomų vardų.

Teksasietis, kurio pilnas vardas – Caronas Rayfordas-Sugaray, būdamas 7-erių jau talžė būgnus ir giedojo bažnyčios chore. Gospelo įtaka iki šiol girdima jo muzikoje. Tačiau būsimosios scenos žvaigždės vaikystė buvo baisiai vargana. Sugaray gerai pamena liūdną žaidimą, kurį žaisdavo su broliais – skaičiuodavo kelnių diržo skyles, rungdamiesi, kuris – kūdesnis. Motina viena augino tris berniukus ir kovojo su vėžiu. Kai ji iškeliavo į geresnįjį pasaulį, vaikams netikėtai palengvėjo. „Ji kentėjo, ir mes kentėjome“, – prisimena Rayfordas, po mamos mirties persikėlęs pas senelę.

Ten gyvenimo sąlygos iškart pagerėjo. „Kasdien turėjome maisto ir kasdien eidavome į bažnyčią, kurią aš mylėjau – užaugau su gospelo chorais“, – pasakojo neprilygstamasis Sugaray.

Kai Sugaray uždainuoja, tu ne tik girdi kūrinį, – tu jį jauti kiekviena savo ląstele. Amerikiečio bliuzmeno vokalas yra tokios pat apimties, kaip ir pats artistas, o juk Sugaray – tikras didžkis. Tačiau jis juda gracingai ir energingai, o jo šokio žingsneliai primena legendinį Jamesą Browną.

Šiuolaikinė muzika jį sudomino bemaž prieš 15 metų, kai buvo apsistojęs San Diego apylinkėse ir mėgavosi R&B ir funk’u su grupe „Urban Gypsys“, o vėliau tapo „Aunt Kizzy’z Boyz“ pagrindiniu vokalistu. Juos aplankė didžiulė sėkmė, populiarumas augo lyg ant mielių, per metus tekdavo surengti 200 pasirodymų.

Pasipylė prizai Tarptautiniuose bliuzmenų apdovanojimuose, gerėjo ir didėjo koncertų salės, „RBC Records“ pasiūlė pasirašyti sutartį. Didžiausias kompanijos brangakmenis buvo Sugaray, – jis tikrai mokėjo dirbti su publika, labai greitai pavergdavo visą dėmesį ir meilę. 2010-aisiais jis išleido pirmą solinį albumą „Blind Alley“, kurį kritikai įvertino ypač palankiai.  2012-aisiais darsyk debiutavo scenoje: suvaidino „Tony“ apdovanojimą pelniusioje pjesėje „Nieko, išskyrus bliuzą“, prisijungė prie Niujorko Brodvėjaus kastos ir 6 savaites kiekvieną vakarą pabaigdavo stovimomis ovacijomis.

2013-iaisiais Suga įdainavo 9 kūrinius „Mannish Boys“ albume „Double Dynamite“, kuris triumfavo geriausio tradicinio bliuzo albumo kateogorijoje Bliuzo Muzikos Apdovanojimuose.

Atėjo laikas dar vienam solo albumui „Dangerous“, ir jo dainos netruko įsiviešpatauti bliuzą grojančių radijo stočių topuose.

Pernai Sugaray Rayfordas buvo nominuotas dviems Bliuzo Muzikos Apdovanojimų prizams. Be to, jis labai didžiuojasi savo naujausiais įrašais, kurie pasaulį pasieks gegužės 26 d. „The World That We Live In“ – originalios medžiagos albumas, pulsuojantis 1960-1970 dvasia. Senas geras bliuzo oldskūlas iš šio albumo nuskambės ir liepą Varniuose.  

Puikias emocijas festivalyje „Bliuzo naktys“ padės sukurti ir įspūdį paliekanti atlikėja Vanesa Harbek. Šios talentingos vokalistės, gitaristės ir trimitininkės stilius – bliuzas, soulas, rokenrolas. Ji groja virtuoziškai, o skamba solidžiai.

Didžiąja, tarptautine scena Vanesa dalijosi su Igor Prado, Decio Caetano, Big Gilson, Omar Coleman, Sugar Blue, Dave Riley, Marcos Coll ar „Vargas Blues Band“.

Argentinietė V. Harbek sėkmingai apkeliavo bliuzo ir džiazo festivalius Meksikoje, Ekvadore, Vokietijoje, Lenkijoje, Italijoje, Kolumbijoje, Brazilijoje, Čilėje. Ten jos gitara pelnė ypač didelį pasisekimą. Dėka to, Vanesa buvo pakviesta kartu su „Vargas Blues Band” vykti į Europos „Hard Time Blues Tour“ kaip speciali kviestinė viešnia.

Festivalyje „Bliuzo naktys“ šiemet gros ir jaunieji Latvijos bliuzmenai „Coolmans Report“, prie kurių galima rašyti ir Jungtinių Valstijų trumpinį, nes ketveriukė – prestižinio Berklio muzikos koledžo studentai. Nepaisant jų jauno amžiaus, grupė jau spėjo sudalyvauti didžiausiuose bliuzo festivaliuose Anglijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Estijoje, taip pat ir Lietuvoje, apie kurios „Bliuzo naktis“ legendos keliauja per pasaulį.

„Coolmans Report“ grojo ir su amerikietėmis Angela Brown bei Shanna Waterstown, ir su Justina Lee Brown iš Nigerijos. Tačiu kad ir kokia fantastinė vokalistė dirbtų ant scenos, dalis publikos susižavėjimo atitenka Sintijai Grigorjevai – neprilygstamai bosistei su aukštakulniais.

„Bliuzo naktų“ bilietus galima įsigyt ČIA.