Ko gero, „Bliuzo naktys“ yra vienintelis toks festivalis Lietuvoje, kuriame 20-mečiams tinka vienam į kitą kreiptis: „Sĕni…“. Varniuose, prie bedugnės, išsitrina bet kokie amžiaus matavimo vienetai. Sulėtintame „bliuzų“ kine visi yra vienmečiai. Ir senis, porinantis ant ežero kranto būtas ir nebūtas istorijas apie savo jaunystę, tampa draugeliu, su kuriuo gera pašėlti senoje Pašiūrėje. Liepos 6-7 dienomis ten susiburs visų kartų muzikantai, kuriems į festivalį kryptį rodo ne navigacija telefone, o gitaros grifas.

Domantas Razauskas ir bliuzas visada ėjo šalia. Jau 15 metų aktyviai visame pasaulyje koncertuojantis dainų autorius kadaise buvo išspirtas iš klasikinės gitaros studijų. Bliuzas visada užėmė didelę dalį beprotiškai įvairaus jo repertuaro, improvizacijų su devyniomis galybėmis muzikantų.

Apie bliuzą Domantas kalba savo radijo laidose, apie bliuzą yra rašęs daugybę istorinių ir kritinių apžvalgų. O šiais metais su savo gitarine grupe „VOS VOS“ išleido elektrinio bliuzo albumą. Pagaliau jis pasirodys festivalyje „Bliuzo naktys“. Ne vienas, bet su pora nuostabių muzikantų – bosistu Pauliumi Ruku ir charizmatišku smuikininku Simu Butavičiumi. Kartu šis trio reiškia visiškai nežabotas improvizacijas, kurių pradžia ir pabaiga žinoma tik aukštesnėms, paprastai kryžkelėse sutinkamoms jėgoms. 

„Bliuzų“ Pašiūrės scenoje pirmąjį liepos savaitgalį koncertuos ir „Flash Voyage“ – keturių vaikinų grupė, grojanti Lo Fi psychedelic, jizz jazz. Šie draugai visą savo laiką praleidžia kurdami, keliaudami, inspiruodami žmones ir svajodami apie Lietuvos muzikos revoliuciją. „Žmogus nusistato savo galimybes ir stabdžius. Mūsų tikslas – kūrybinė laisvė ir taisyklių nepaisymas“, – sako „Flash Voyage“.

Šiuo metu jie užsiėmę naujais įrašais ir klipų generavimu, atsiplėšę nuo to lekia į koncertus, kurie išsiskiria laisvės pojūčiu, stipria energetika ir beribe meile žmonėms.

Nepraėjus nė metams nuo „Flash Voyage“ susikūrimo, grupės vaikinai gavo pasiūlymą apšildyti britų superžvaigždę King Krule. Ir taip – tai ši grupė laimėjo gyvos muzikos klubo „Tamsta“ rengiamą jaunų grupių konkursą „Garažas’18“.

Grupės singlas „Paprasta“ jau turi beveik 200 tūkstančių perklausų „Youtube“ platformoje. Bet kam rūpi „Youtube“, kai esi Pašiūrėje – ten viskas vyksta tik gyvai ir be galo laimingai!

Kitas vaikinų ketvertas, pasivadinęs „jautì“ – vaikystės draugai, gerokai išaugę muzikuojančių naujokų kelnes. Apžvalgininkai juos vadina pirmąja math (matematinio) roko grupe šalyje.

jautì“ susibūrė prieš du metus, „Tamsta“ konkurse „Garažas‘16“ laimėjo II vietą, grojo kartu su „BA.“ ir „Garbanotu Bosistu“. Praėjusį pavasarį pristatė savo pirmąjį vaizdo klipą, nufilmuotą dainai „Lonely hope“. Šimtai tūkstančių atrado juos, pasiklausę dainos „Akys“. Balandžio mėnesį kultūros bare „Kablys“ ketvertas apšildė danų grupę „Blue Foundation“ jos pačios pasirinkimu. Pavasarį „jautì“ taip pat išleido savo pirmąjį mini albumą „Gap Year“ ir jį pristatė 4-iuose Lietuvos miestuose. Grupė pažįstama ir festivaliautojams: „jautì  yra groję festivaliuose „Galapagai“, „Laisvės piknikas“, latviškame „Playground“.

Dar viena įdomi šios vasaros „Bliuzo naktų“ kompanija – „Rakija Klezmer Orkestar“, tradicinę žydų  klezmer muziką maišanti su balkaniškais ritmais. Jų koncertuose žmonės savo malonumui šiek tiek išsikrausto iš proto.

6-ių muzikantų grupė „Rakija Klezmer Orkestar“ aktyviai koncertuoja, ruošiasi įrašyti albumą.

Ir – šiemet festivalyje bus tie, į kuriuos tiesiog būtina kreiptis „Sẽni“, nes toks oficialus grupės pavadinimas. Kas galėjo pamanyti, kad duetui, iš tinginystės pasiėmusiam akademines atostogas, pavyks virsti tokia charizmatiška grupe, kuriai visiškai nerūpi būti „viena perspektyviausių“.

„Sĕni“ kiekvieną koncertą žada parodyti ką nors naujo. Ir to laikosi taip stipriai, jog sceninėmis improvizacijomis dažnai iš esmės pakeičia visas savo dainas, programą ir klausytojų nuomonę apie grupę.

Šiemet vykusiame konkurse „Garažas“ publika savo simpatijas atidavė grupei „Elnio Rago Miškas“, – tai pačiai publikai gera proga liepos pirmą savaitgalį atlėkti į Varnius ir pasiklausyti jų muzikos legendinėje Pašiūrėje.

Grupės įkūrėjas – Žilvinas Ališauskas. Jo dainuojamoji poezija buvo visa ko pradžia. Jis yra šito kolektyvo „Elnias“. „Ragas“ – jų muzikos agresyvioji pusė – energingi mušamieji, o į „mišką“ veda kompanijos mėgiama mistika ir psichodelika.

Elnio ragai miške, prie festivalio didžiojo Ąžuolo, lieka iki liepos 6-osios, bet vidury ežero tradiciškai uždegamas „Bliuzo naktų“ raides galima užuosti jau šiandien: visą dieną, iki 23 valandos, festivalio bilieto kaina – tik 34 eurai. Bet, seniuk, surinkus draugų dar geriau: perkant 5 bilietus, jie kainuos po 30 eurų!

Bilietus platina bliuzonaktys.lt. Anksčiau išvardintame didžiosios scenos atlikėjų žvaigždyne – Sugaray Rayford, Boney Fields, „Vanesa Harpek Band“, Arina ir „Veto Bank“, Bex Marshall, Erja Lyytinen, „The Regtime Rumours“, Lietuvos Bliuzo Orkestras, kuriame – ir Virgilijus Jutas, ir Aleksandras Belkinas, ir Šarūnas Mačiulis-Šnai, ir taip toliau. Taigi, nepamiršk palapinės ir piniginės.