Liepos pirmą savaitgalį Varniuose prie Lūksto ežero geros valios žmonės švęs gyvenimą bliuzo ritmu. Prie jau anksčiau paskelbtų neįtikėtino talento ir muzikos paveikumo atlikėjų priduriamas puikus penketas. Kai kurie svečių – jau gerai pažįstami, ir jie grįžta į visame pasaulyje žinomą lietuvių festivalį „Bliuzo naktys“ kaip namo. Kitos žvaigždės atvyksta pirmąsyk, ir jų laukimo troškulys bus apdovanotas neabejotinai stipriu įspūdžiu.

Amerikietis Eugene‘as Hideaway Bridges – bliuzo ir soulo atlikėjas, dainų autorius, gitaristas per savo karjerą išleido 7 albumus, į kuriuos sudėjo vaikystėje išlakstytų Naujojo Orleano gatvių dulkes, gospelo dvasią, bohemiškų tėvų namų kvapą, legendinių korifėjų kompanijoje gautą patirtį ir didžiulę meilę muzikai.

Eugene‘as buvo ketvirtas iš penkių vaikų. Tėvas – Hideaway Slim – grojo gitara. Mama artimai bendravo su Anna Mae Bullock, geriau žinoma kaip Tina Turner. Ankstyvoje paauglystėje Eugene‘as su broliais įkūrė grupę „The Bridges Brothers“. O sulaukęs 16-os patraukė į Teksasą ir prisijungė prie Jungtinių Valstijų oro pajėgų. Po tarnybos jis atsidūrė Hjustone ir tapo policininku. Bet šalia uniformos visada turėjo ir gitarą, buvo įkūręs grupę.

Muzika jį atvedė į Europą. Tuo metu, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę, jis trynėsi Prancūzijos klubuose. Paryžiuje jį išgirdo B.B. Kingo bosistas Joe Turneris ir nedelsiant pasiūlė prisijungti prie savo grupės „Big Joe Turner‘s Memphis Blues Caravan“.

Karavanas pajudėjo… Po 12 įspūdingų mėnesių kelyje, Eugene Bridges surinko savo grupę, Europos muzikos žurnalai jį skelbė metų atlikėju. Senasis kontinentas jį mylėjo. Myli ir liaupsina iki šiol, taip pat, kaip ir Azija, Amerika, Australija, Naujoji Zelandija.

Varniuose E. Bridges uždegs bliuzo laužus kartu su festivalio publikai jau pažįstama kompanija „Keksi“ iš Latvijos, kuri yra gyvas rokenrolas ir neša šią vėliavą jau 22 metus. Jų laisvės dvasia ir sceninis temperamentas visada suburia pilną aikštę.

„Bliuzo naktyse“ savo kerus šią vasarą paskleis ir kanadietė Deidrey Francois iš Toronto. Jos balsas transliuoja meilę, o pasirodymai užkrečia entuziazmu. Ji visuomet susisiekia su klausytoju ir apgaubia jį muzikos ir meilės, skleidžiamos iš širdies, burbulu. Deidrey yra džiaugsmo gidė, su kuria bliuzo pasakojimų kelionė niekada neprailgs, atvirkščiai – norėsis, kad ji niekada nesibaigtų.

Festivalyje Deidrey žengs ant scenos kartu su vilniečiais „The Road Band“. Per savo karjerą jie sugrojo jau bene 1000 koncertų. Ritmenbliuzas, rokenrolas. Džiazo, kantri kompozicijos. 13 albumų. Apie įvairiuose bliuzo festivaliuose patirtus nuotykius jie galėtų pasakoti valandų valandas, bet mieliau tą laiką sugrotų.

„The Road Band“ siela – Aleksandras Belkinas, patenkantis į geriausių pasaulio lūpine armonikėle grojančių muzikantų gretas, „Bliuzo naktyse“ šiemet turės ir atskirą pasirodymą – į festivalį sugrįžta jo geras bičiulis, raudonplaukis Teksaso vaikinas – Keeganas Mc Inroe‘jus.

Seną gerą bliuzą, kantri ir folką – Amerikos šaknų muziką – Keeganas lieja iš savo perspektyvos, o jo unikalus balsas prie scenos sustabdo tiek iš pirmo žvilgsnio jį įsimylinčias damas, tiek kietasprandžius barzdylas.

Nebe pirmą kartą į „Bliuzo naktis“ vykstantys festivaliautojai gaus gerą energetinį užtaisą iš kaimynų „Latvian Blues Band“, kurie kelią į Varnius rastų ir užrištomis akimis, o čia atsiras ne vienas, norintis jiems perduoti žinutę – „Latvija, mes tave mylime“.

„Latvian Blues Band“ gerbėjai gyvena ne tik jų šalyje ar Lietuvoje, bet ir Anglijoje, Kroatijoje, Kanadoje, Graikijoje, Ispanijoje, JAV. Grupė nesivargina preciziškai sudaryti koncertinio grojaraščio – jų repertuaras visuomet yra gyvas. „Latvian Blues Band“ groja pagal emociją, maloniai pataikaudami klausytojams. Naujojo Orleano ritmai, Čikagos bliuzas, R‘n‘B ir soulas – visa tai liepą vėl suskambės festivalyje „Bliuzo naktys“.

Ir dar viena fantastiška latvių grupė, ją tobulai apibūdinančiu pavadinimu – „Very Cool People“. Jų atliekama muzika – moderni ir daugiasluoksnė, supinanti surf, klezmer, Balkanus, net hip hopą. „Very Cool People“ sako, kad pagrindinis jų tikslas – atvesti į šokių aikštelę šiuolaikinį žmogų, turintį aibę reikalų gyvenime ir dažnokai pamirštantį, kaip nuostabu yra tiesiog šokti po atviru dangumi. Na, o stogą „Very Cool People“ paprastai nupučia jau per pirmas penkias minutes.

Unikalus, autentiškas ir žvaigždėtas festivalis „Bliuzo naktys 2019“ Žemaitijoje, Lūksto ežero krante, vyks liepos 5-6 dienomis. Bilietus galima įsigyti bliuzonaktys.lt