Senas tradicijas gerbiantis festivalis „Bliuzo naktys“ kasmet Varniuose vyksta pirmąjį liepos savaitgalį. Susirinkusiems į festivalį šiemet bus proga ir vėl paragauti legendinės bliuzo žuvienės ar grožėtis penktadienio vidurnaktį vidury ežero užsidegančiomis „Bliuzo naktų“ raidėmis. Kartu bus pasiūlyta ne tik jau pelniusių populiarumą, bet ir visai naujų pramogų.

Bliuzasriubė milžiniškame katile visuomet verdama šeštadienį, antrąją festivalio dieną. „Ja vaišiname visus festivaliautojus, tereikia atsinešti savo indą ir būsi pamaitintas, – pasakoja organizatoriai. – Taip pat šeštadienį festivaliautojų ir jų augintinių laukia tradicinės Šunų lenktynės. Jos vyksta aktyvioje festivalio zonoje, prie „Lesės“ palapinės. Šeštadienio pavakarę bliuzo šokėjų bendruomenė kvies pasimokyti Bliuzo šokių, kurie tradiciškai vyksta Pašiūrėje. Didžiausias šito žanro entuziastų noras – suburti žmones, kurie yra neabejingi bliuzo muzikai ir svajoja šokti šį retą ir mažai žinomą šokį. Taip, bliuzo galima ne tik klausytis, bet ir šokti jį.“

Pirmąją festivalio „Bliuzo naktys“ dieną tūkstančiai žmonių jungsis prie projekto „4 milijonai“ ir 21 valandą aikštėje prie Didžiosios scenos su viso pasaulio lietuviais giedos „Tautišką giesmę“.

„Tikime, kad tai bus įspūdinga. Praėjusiais metais tai vyko festivalio pasiruošimo dieną, ketvirtadienį, tačiau teritorijoje jau buvo nemažai žmonių, todėl irgi laikėmės tradicijos – susirinkę Pašiūrėję visi kartu giedojome Lietuvos himną. Šiemet festivalis prasidės šventinę Valstybės dieną, liepos 6-ąją, todėl tiktų ir trispalves atsivežti, iškelti jas“, – kviečia organizatoriai.

Jie džiaugiasi, kad šiemet Lūksto pakrantės vandens transportas – atnaujintas. Todėl festivaliautojams galės pasiūlyti naujutėlius vandens dviračius. Karštą dieną išplaukti į ežero vidurį ir pažvelgti į festivalį iš kitos perspektyvos – tikrai verta!

Jau ketvirtus metus Lūksto ežere festivalio metu dirbs irklenčių entuziastai – „Marksuping“, kurie žiemą praleidžia Tailande – ten organizuoja kvapą gniaužiančius turus bei stovyklas, o vasarą grįžta ir prisijungia prie festivalio „Bliuzo naktys“.

Šiemet bus proga išbandyti ir naujus pramoginius išradimus – tokius kaip „Dartbolas“. Tai – dartų bei futbolo mišinys. Žaidimas žaidžiamas laikantis standartinių dartų taisyklių, tačiau vietoje strėlyčių į 4 metrų aukščio taikinį spardomi specialūs prilimpantys futbolo kamuoliai.

„Festivaliautojus pakviesime išbandyti ir „Break Free“ Pabėgimo kambarį, šaudymą iš lanko, susirungti futbolo, krepšinio ar paplūdimio tinklinio varžybose. Arba ramiai šeštadienį, 10 valandą ryto, susirinkti paplūdimyje ir ant Lūksto ežero kranto atrasti jogą. Be to, pirmą kartą festivalyje integruosime didelį virtualių žaidimų renginį „GameOn“. Tai yra kompiuteriniai žaidimai, naujausios technologijos ir daug naudingų žinių apie skaitmeninį pasaulį“, – tikina festivalio rengėjai.

Galima bus išbandyti virtualios realybės pramogą, skirtą „Star Wars“ fanams, kurie negali praleisti dienos be muzikos. Puiki mankšta ir geras ritmas. „Just dance now“ leis pažinti savo šokio sugebėjimus, kartu su draugų minia pasilinksminti ir įvertinti, kas parodė geriausius judesius.

Bus ir žaidimas, skirtas publikai, vyresnei nei 18 metų „Mortal combat“. Vyks trys prieš tris turnyras „Rocket League“, kurio metu milžinišką futbolo kamuolį aikštelėje stumdo ne sportininkai, o raketomis varomi automobiliai.

Melomanams skirtoje zonoje įsikurs vinilinių plokštelių turgelis, kuriame bus galima atrasti savo mėgstamų bliuzo (ir ne tik) plokštelių. Meniškos sielos festivaliautojams bus atviros kūrybinės dirbtuvės „Ramios Bitės“, azartiškiems – „Hobbyshop“ stalo žaidimai. Festivalyje bus galima sudalyvauti ir sportinio pokerio turnyre ar kartu su jungtine kūrybos studija pasigaminti odinių aksesuarų.

„Bliuzo naktyse“, kaip ir kasmet, festivaliautojų ypač laukia socialinių iniciatyvų organizatoriai: čia vėl sutiksime Ievos Krivickaitės gerumo fondą „Ne apie mane“, gyvūnų globos organizaciją „Lesė“ ar jaunuosius maltiečius, kurie sieks įkvėpti žmones dalį savo laisvalaikio skirti turiningai, svarbiai ir reikalingai veiklai.

„Nepamirškime, kad festivalį kuriame drauge ir akį visada džiugina ne tik mūsų komandos sugalvoti dalykai, tačiau ir jūs, festivaliautojai. Šiais metais labai kviečiame prisidėti prie „Bliuzo naktų“ festivalio „bliuzovo“ įvaizdžio kūrimo ir atsivežti į Varnius kilimą! Galbūt tą, kuris nepelnytai susilaukia kritikos, kabėdamas pas bobutę ant sienos. Kur kas geresnis sprendimas bus papuošti juo festivalio aktyviąją zoną. Arba palapinių erdves. Sėdėsime jaukiai ant kilimų ar iki ryto ant jų šoksime, skambant bliuzo muzikai, nes „Bliuzo naktyse“ mes švenčiame gyvenimą“, – teigia organizatoriai.

Visiems, švenčiantiems gyvenimą, legendinio festivalio bilietai pasiekiami internetu – bliuzonaktys.lt.