Jubiliejinės „Bliuzo naktys“ skelbia dar daugiau vardų, kurie liepos 5-6 dienomis gros festivalyje ir džiugins susirinkusius Lūksto ežero pakrantėje. „Nėra daug tokių festivalių, kurie gyvuotų tris dešimtmečius. Pasijutome labai pagerbti, kai mus pakvietė dalyvauti tokioje ypatingoje šventėje“, sako charizmatiškas grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis Šarūnas Mačiulis-Šnai.

Jausmingi, lyriški, o kartu – linksmi ir pašėlę „Poliarizuoti stiklai“ susikūrė 1986-aisiais: dar po poros metų jie patys švęs veiklos 40-metį. Per tą laiką grupė ne kartą grojo „Bliuzo naktyse“. „Pirmuosius 10 festivalių grodavome kone kasmet, bet taip jau sutapdavo, kad po savo pasirodymo turėdavome lėkti į kitą koncertą. Na, tokia muzikanto dalia, – sako Š. Mačiulis. – Tačiau kai „Bliuzo naktys“ šventė 25-metį, mes specialiai subūrėme bliuzo orkestrą. Ir tada jau aš likau nakvoti festivalyje ir leidau laiką pagal pilną programą: pagavo mane gerbėjai, nusitempė į palapinę, turėjo gitarą… Jei tada scenoje padainavau gal penkias dainas, tai palapinių miestelyje po to teko dainuoti kokias tris valandas.“

„Poliarizuotų stiklų“ lyderis sako, kad vos atvykęs į Varnius, pajunti festivalio aurą. „Ten tvyro ypatinga atmosfera. „Bliuzo naktys“ – artimiausias Woodstocko variantas su lietuvišku prieskoniu. Žinoma, ten visą naktį ūžia palapinių miestelis, na, ir muzikantai užkulisiuose turi džiaugsmo susėsti, pasikalbėti, paragauti paties organizatoriaus Blėkos verdamo chilli con carne troškinio. Labai skanu, tarp kitko, labai“, – pasakoja Šarūnas.

Jam visuomet įdomu išgirsti ir tai, kas vyksta scenoje, pasiklausyti užsieniečių žvaigždžių. „Įdomu, taip sakant, pasilyginti, – šypsosi Š. Mačiulis. – Bet juos ne tik scenoje matome – tenka ir pasišnekėti. Visada labai geri įspūdžiai, juo labiau, kad tie atvykę žvaigždūnai, „Grammy“ nominantai, aukščiausios prabos muzikantai, pasirodo, visiškai paprasti žmonės. Niekuomet neteko pastebėti, kad kas nors riestų nosį. Jie labai noriai bendrauja, juk gyvena ta pačia muzika. „Bliuzo naktyse“ ypač aiškiai matai, kaip žmonės džiaugiasi gyvenimu ir ta muzika, tada tiesiog imi pavyzdį, kaip reikia savo gyvenimą organizuoti, kad jis teiktų maksimalų malonumą.“

Liepos 5-osios vakarą „Poliarizuoti stiklai“, pasak vokalisto, ruošia paletę savo geriausių hitų, pirmenybę teikdami arčiausiai bliuzo skambančioms dainoms. „Bet ir mūsų titulinis hitas „Poliarizuoti stiklai“ yra visiškas bliuzas. O ten – festivalyje, prie ežero, po atviru dangumi, skambant gitaroms, viskas automatiškai virsta bliuzu“, – sako Š. Mačiulis.

„Poliarizuoti stiklai“, derindami bliuzo, roko ir folkloro elementus, per pastaruosius dešimtmečius įkvėpė daugybę jaunų grupių ir atlikėjų savo kūrybiškumu, originalumu, energija ir atsidavimu muzikai. Jaunosios kartos atlikėjai taip pat su malonumu atvyksta į „Bliuzo naktis“.

Šių metų festivalyje pasirodys Džiugas Širvys, kurį daugelis pažįsta kaip grupės „jauti“ vokalistą, bet 2022 m. jis pradėjo solinę karjerą. Išleidęs du albumus – „Pastorių vaikai” ir „Tarp Eilučių”, atlikėjas augina savo klausytojų ratą ir neapsiriboja vienu muzikiniu stiliumi. Dinamiško skambesio albumuose girdima 70-ųjų įtaka, populiarioji muzika kūriniuose subtiliai derinama su kantri ir alternatyvos žanrais. Itin asmeniškuose kūriniuose atsiskleidžia dar nematyta matematinio roko grupės „jautì“ vokalisto pusė. 

Taip pat jubiliejiniame festivalyje pasirodys „Kedrostubùras” – jūros bangų ir lietuviškų miškų įkvėpta būtybė ir tuo pačiu reiškinys, savo harmoningu siautuliu, žodžių pinklėmis bei spalvomis tirštu skambesiu beskinantis kelią tarpžanriškumui ir kruopščiai sudėliotam chaosui lietuviškos muzikos industrijoje.

Į festivalio sceną žengs ir unikaliu stiliumi hipnotizuojantis muzikantas iš Varėnos rajono – dzūkodelikos žanro pradininkas, multiinstrumentalistas Rokas Kašėta su gupe.

Dzūkodelika – tai moderni muzikinė kūryba dzūkų tarme, dzūkiška pasaulio muzika. Roko idėja ir siekis – nutiesti tiltą tarp šios tarmės ir šiuolaikinių muzikinės raiškos formų, taip siekiant tarmei suteikti naują gyvenimą.

Šventės nepraleis grupė „Sirupas“. „Esame nuo jūros kilusių vaikinų grupė, kuri savo bangomis neša klausytojus per neįtikėtinus garsų vandenynus“, – sako jie. Įkvėpta vėjų ir vandenų grupė sukuria unikalų muzikinį siužetą, kuriame subtiliai susipina roko, bliuzo, funko bei džiazo paslaptys. Kiekvienas akordas skamba kaip ramybės gūsis, audringos jūros paslaptys ir laisvės pojūtis.

Laisvų sielų festivalis „Bliuzo naktys“ Varniuose, prie Lūksto ežero vyks liepos 5, 6 dienomis. Bilietai laukia festivalio puslapyje – bliuzonaktys.lt.

 

Nuotaikingą patikrinimą, ar jau visi turi jubiliejinių „Bliuzo naktų“ bilietus, ąnadien surengė pats Š. Mačiulis: „Poliarizuotų stiklų“ legenda juoko dėlei virto bilietų kontrolieriumi ir, įlipęs į sostinės gatvėmis kursuojantį festivalio ženklais margintą troleibusą, prašė keleivių juos parodyti. „Nepamirškite palapinės ir piniginės“, – 30 metų gyvuojantį „Bliuzo naktų“ šūkį keleiviams priminė scenos žvaigždė, kartu linkėdamas atsivežti ir gerą nuotaiką. Ar „kontrolierius“ aptiko važiavusius „zuikiu“, jau netrukus bus galima pamatyti festivalio socialinių tinklų filmuke.