Bliuzo ambasadorius, vienas įtakingiausių savosios kartos bliuzo atlikėjų pasaulyje – Earlas Thomas Bridgemanas grįžta į šiemet 30-ąjį jubiliejų švenčiantį festivalį „Bliuzo naktys“! Taip pat skelbiama dalis kitų atlikėjų, kurie liepos 5-6 dienomis Varniuose, Lūksto ežero krante švęs gyvenimą su fantastine festivalio publika.

Hipnotizuojanti žvaigždė iš Kalifornijos, dukart „Grammy“ nominantas Earlas Thomas visų pirma išgarsėjo kaip pašėlusiai talentingas dainų autorius: jo parašytus kūrinius rinkosi seras Tomas Jonesas („Git Me Some“), Etta James („I Sing The Blues“), Solomonas Burke („What I‘ve Got To Do“, „Baby Please Don’t Cry”) ir daugelis kitų.

„Bliuzo naktyse“ Earl T. Bridgemanas koncertavo 2016-aisiais, kai pasaulis dar neįsivaizdavo, kad kada nors galėtų nusileisti pandeminės žaliuzės. Vėliau visiems prireikė laiko išmokti „festivaliauti“ iš naujo, tačiau laisvos dvasios „Bliuzo naktų“ festivalio publika pirmąjį liepos savaitgalį parodys, kad niekada nepamiršo, kaip nuoširdžiai galima džiaugtis kiekviena diena. E. Thomas sako, kad Lietuva įstrigo jo širdyje ir dabar jaučiasi taip, lyg po ilgo išsiskyrimo grįžtų pas artimiausius žmones.

„Kai galvoju apie „Bliuzo naktis“, grįžta maloniausi prisiminimai. Tai buvo pats geriausias festivalis, kokiame esu grojęs ir jaučiuosi ypatingai pagerbtas, nes dabar esu pakviestas pasirodyti jo 30-mečio jubiliejuje! Be to, niekada nepamiršiu jausmo, kai dėka savo pasirodymo šiame festivalyje buvau pavadintas „bliuzo pasaulio Freddie Mercury“. Tai – garbingiausias komplimentas per visą mano karjerą, – sako E. Thomas. – Anąsyk Varniuose susiradau puikių naujų draugų ir tikiuosi užmegzti dar ne vieną draugystę šią vasarą. Grosiu su „Latvian Blues Band“, kurie yra tiesiog fantastiški! Kai pirmąsyk juos išvydau, pasakiau sau: norėčiau pagroti kartu su šia kompanija, ir dabar tai įvyks – mes ruošiame labai gerą šou!“

„Latvian Blues Band“ savo karjeros pradžia laiko itin sėkmingą koncertinį turą po Kanadą, vykusį po to, kai 2000-aisiais jie įrašė albumą su kanadiečių bliuzo legenda Johnu Millsu-Johnny V. Vėliau latviai apkeliavo pasaulį, vis atsidurdami svarbiausių muzikos žurnalų puslapiuose, pelnė „Tropees France Blues“ nominaciją, kaip geriausia bliuzo grupė Europoje, buvo išskėstomis rankomis sutinkami Čikagos ir Memfio bliuzo klubuose. Jie įrašinėjo albumus su tarptautinėmis žvaigždėmis, o galop patys ėmė rengti r‘n‘b muzikos festivalį, kartu deklaruodami amžiną meilę ikoninėms „Bliuzo naktims“, kuriose užaugo.

Kitas šių metų festivalio vardas – Adeama Walkowiak. Ji augo šeimoje, kurioje visi buvo įsiurbti muzikos industrijos: Adeama akomponavo savo tėvui trijuose pasauliniuose turuose, šou pasirodymuose pritardavo dainininkei mamai, taip pat koncertavo su Vasti Jacksonu bei „B.B. and the Blues Shacks”, o solo karjeroje didžiausios sėkmės sulaukė, įrašiusi „Turn the Beat around“ ir paguldžiusi ant menčių Londoną.

Vėliau Adeama laimėjo vasaros karalienės vardą, išleisdama hitą „Vicious Circle“ su Julienu Jabre. Kaimyninėje Lenkijoje veikianti radijo stotis „Luz Blues Radio Poznan“ ją neseniai išrinko metų vokaliste, ji taip pat laukiama viešnia Vokietijos, Čekijos, Slovakijos bliuzo festivaliuose, o pati atlikėja nekantrauja pasvinguoti su lietuviais „Bliuzo naktyse“, kurių legendos, anot jos, sklando po visą pasaulį.

Ne tik legendų, bet ir tradicijų sukaupęs festivalis 30-metį taip pat švęs kartu su ištikimaisiais draugais – „Bliuzo naktų“ himno autoriumi Aleksandru Belkinu ir „The Road Band“ – Lietuvoje ir užsienyje gerai žinoma kompanija, kuri per savo karjerą sugrojo daugiau nei 3000 koncertų.  Šiemet A. Belkinas ir vėl turės progos Varniuose susitikti E. T. Bridgemaną, su kuriuo 2016-aisiais ant scenos drauge atliko festivalio himną dviem kalbomis.

Nėra abejonių, kad ir šįkart „Bliuzo naktyse“ nestigs nuotaikingų improvizacijų, ypač žinant, kad savo dūdas festivaliui jau ruošia „nuotaikos pardavėjai“ – itin laukiamų muzikinių procesijų rengėjai „Mood Sellers“.

Šiemet jų muzikinis meniu bus sudarytas iš labiausiai švęsti gyvenimą skatinančių sąskambių, laviruojant nuo Naujojo Orleano iki balkaniškų ritmų ir disco motyvų.

„Mood Sellers“ idėja gimė orkestre, kai draugų kompanija nusprendė, kad nori groti dūdomis muziką, kurios klausosi patys. Taip atsirado pirmasis kolektyvas Lietuvoje, kuris gatvėse ir klubuose užkūrė vakarėlius su žalvarinių pučiamųjų ir būgnų jėga. Ir taip jau 15 metų žmonės šoka pagal „Mood Sellers“ sukurtą ir atliekamą muziką. Šiuo metu kolektyvas intensyviai dirba prie antrojo savo muzikos rinkinio.

30-asis festivalis „Bliuzo naktys“ vyks liepos 5 ir 6 dienomis Varniuose, prie Lūksto ežero. Daugiau programos vardų bus skelbiama netrukus. Bilietus rasite čia: BILIETAI