Vasario 23 dieną, 15.30 val. Vilniaus Knygų mugės Muzikos salėje bus pristatyta ilgaamžio festivalio „Bliuzo naktys“ legendą liudininkų lūpomis pasakojanti, nuotraukų gausi knyga.

Šią vasarą legendinis festivalis „Bliuzo naktys“ jau 27 kartą suburs pozityviausią Lietuvos publiką Varniuose, prie Lūksto ežero. Auksines tradicijas ir ypatingą atmosferą kuriantis festivalis daugeliui tapo neatsiejama savo gyvenimo istorija. Ir jo amžinąjį šūkį – „Nepamiršk palapinės ir piniginės!“ ne vienas ir naktį pažadintas prisimins.

Per daugiau nei ketvirtį amžiaus „Bliuzo naktys“ stipriai išaugo. Kasmet organizatoriai nustebina festivaliautojus unikaliais viso pasaulio atlikėjais, kuria originalias, smagias akcijas. Į Varnius atvykstantys žmonės savo ruožtu kasmet susigalvoja temines aprangas, kiekvienas jų galėtų papasakoti savo nuotykius.

O tų nutikimų buvo tiek daug, ir tokių nepakartojamų, kad „Bliuzo naktų“ organizatoriai nutarė visa tai sudėti į prisiminimų knygą – albumą. Šis leidinys tikrai praskaidrins laiką žmonėms, festivalio laukiantiems labiau nei šv. Kalėdų.

„Vienas „Bliuzo naktų“ fanas kartą pasakė: „Apie tokį festivalį papasakoti ir visos knygos neužtektų“. Jis buvo teisus: pabandėme suguldyti šio festivalio istoriją, muzikantų, dalyvių pasakojimus, nuotraukas į knygą ir pamatėme, kad ji gali būti tūkstančio puslapių. Mažiausiai. Teko daryti atranką. Todėl tegul tai bus pirmoji knyga apie „Bliuzo naktis“. Bet kas pasakė, kad paskutinė? – šypsodamasis kalba festivalio „Bliuzo naktys“ organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka. – Procesas buvo labai įdomus. Pabandėme prikelti istoriją – nuo ko prasidėjo šis festivalis, kas ir kaip jį kūrė. Įdomiausia, kad pasakojimų – begalė, ir kiekvienas herojus tuos pačius įvykius prisimena ir liudija savaip.

Net ir „Bliuzo naktų“ himnas, kuris skamba kelias paras festivalyje ir paskui dar lieka žmonių galvose pusei metų, turi kelias atsiradimo versijas, kurios jau skamba kaip anekdotas. O kiek dar visko vyko, ir kaip įdomu tai išgirsti! Tikiu, kad ir skaitytojai knygoje atras daug naujo apie festivalį, kuris, galima sakyti, sudėjo pamatus visiems šių dienų Lietuvos festivaliams.“

Kaip suvalkietis atvažiavo į Varnius žemaičių žemėje festivalio organizuoti. Kodėl vietiniai iš pradžių bliuzmenus norėjo tik mušti, o vėliau atvykėliais ėmė džiaugtis. Kokias pamokas šiame festivalyje išmoko jauni režisieriai, kokiomis sąlygomis koncertavo atlikėjai. Kas išsivežė ryškiausią prisiminimą iš ryto rūkuose paskendusios poilsiavietės, kurioje muzika nenutyla niekada. Kodėl viskas prasidėjo nuo „jam session“, o dabar tuo kaskart pasibaigia. O kas sumanė festivalyje virti toną žuvienės ir kodėl tam prireikė kosmonauto skafandro?

Kokį krovinį pirotechnikai netyčia išplukdė į vidurį ežero kartu su degančių raidžių plaustu. Kaip Arina tapo Marina, ir apie ką žvarbią popietę 1993-iaisiais Lūksto ežero krante kalbėjosi šviesaus atminimo Džyza ir Kernagis.

Visa tai bus papasakota knygoje „26 Bliuzo naktys“, kurią įsigyti galima jau dabar, užsisakant www.bliuzonaktys.lt ir atsiimant Knygų Mugės metu. Vilniaus Knygų mugei pasibaigus, prekyba internetu vyks toliau, „Bliuzo naktų“ knyga pasieks skaitytojus visoje Lietuvoje.