27-ąjį kartą Varniuose rengiamas festivalis „Bliuzo naktys“ šiemet lankytojams pateiks smagių naujienų: legendinėje Pašiūrėje, nuo kurios anuomet viskas ir prasidėjo, įsikurs „Teva Vieno žmoVgaus scena“. Ankstesniais metais ji būrė melomanus prie istorinio Ąžuolo. Dabar toje vietoje iškils dar viena scena. Organizatoriai pristato, kokius žinomus atlikėjus ten bus galima išgirsti.

Ąžuolo scena taps alternatyva pagrindinei scenai, kurioje tradiciškai skambės viso pasaulio bliuzas. O čia pasirodys tie, kurie yra atitolę nuo tradicinio bliuzo.

Vieni jų – „Flash Voyage“. Nors šį kolektyvą vis dar galima vadinti nauju, grupė jau spėjo laimėti jaunų grupių konkursą „Garažas“ ir apšildyti britų atlikėją King Krule, o jos hitai renka šimtatūkstantines perklausas „YouTube“ ir „Spotify“ platformose. Sąlyginai ramų, minimalistinį, nepriklausomą indie pop/roką atliekantys jaunuoliai nesikuklina – jie pasiryžę sukurti muzikinę revoliuciją savo gimtinėje ir prisistato kaip „mėgstamiausia tavo merginos grupė“.

Į „Bliuzo naktis“ kauniečiai atvyksta su nauju albumu, kuriame atsiskleidžia kiek pasunkėjęs „Flash Voyage“ charakteris. Savo pasirinkimu grupė neabejoja ir visą energiją nukreipia į kūrybinį procesą, laisvės paieškas ir neribotą saviraišką.

Originalų muzikinį turinį naujoje festivalio scenoje kurs ir unikalus trio „Freestarz“. Tai – trigubo smūgio freestyle‘o tandemas be jokių papildomų klausimų: Jama ir Banginis, freestyle kovų finalininkai ir čempionai, rečetatyvo meistrai ir publikos nuotaikos gelbėtojai. Be jokių iš anksto pasiruoštų tekstų bei repeticijų – viskas, kas ant scenos, kuriama čia ir dabar. Trečiasis – DJ Mamania, G&G plokštelių braižytojas.

Pastarąjį kartą Jama kilnojo stogą „Bliuzo naktų“ Pašiūrėje, ten subūręs šimtus festivaliautojų. Dabar žanro žvaigždėms atitenka visas beribis dangus virš Ąžuolo scenos.

Įdomu bus išgirsti ir grupę „Pilnatys“. Kovą ji pristatė mažąjį albumą „Žuvys“, kuriame – 5 lietuviški kūriniai, kvepiantys tautiniu pajūriu: albumo pagrindas buvo įrašytas studija paverstame bute Juodkrantėje.

Šįkart žuvis kolektyvas trauks iš gintarą metančio, karštomis festivalio dienomis ypač gaivinančio Lūksto ežero.

Prie Ąžuolo išaugusioje scenoje ypač tiks pasirodyti grupei „Elnio Rago Miškas“, kuri jau pažįstama „Bliuzo naktų“ publikai. 2018 metais jie išleido savo debiutinį albumą vinilinės plokštelės formatu – „Šamano Duktė“. Šiuo metu grupė įrašinėja antrąjį studijinį albumą bei aktyviai koncertuoja.

Jų dainos apvilktos lengvu melancholijos ir ilgesio šydu, grupė nevengia mistifikuoti muzikos, savaip apžaidžia garso ir teksto sintezę ir atsiveda klausytoją į daug žadantį savitą pasaulį.

Kiti ištikimi „Bliuzo naktų“ draugai – latviai „Laime Pilniga“, kurių rokenrolas sudėliotas iš svajonės, aistros, vokalo energijos, specifinio „grūvo“ ir elektrinių gitarų. Sceninio performanso metu lygiaverčiai „žaidžia“ visi keturi grupės nariai, ir šis sąstatas nesikeitė nuo 2006-ųjų.

Pastarasis, trečias jų albumas „Synergy and Waterlilies“ pasirodė 2018-aisiais. Kaip ir ankstesni du, jis buvo nominuotas geriausio roko albumo kategorijoje Latvijos muzikos apdovanojimuose „Zelta mikrofons“.

„Laime Pilniga“ savo karjeroje dalijosi scena su tokiais gerai žinomais vardais, kaip „Three Days Grace“, Sinead o’Connor, „Red Dragon Cartel“, „Mummiy Troll“, „Skyforger“ ir daugybe kitų.

Ąžuolo scenoje šiais metais bus galima išvysti ir kolektyvą „Chalat Jazz“. Su gyvybingais „grūvais“, chalatais ir priešakyje rėkaujančiu neurotiku viską šluojanti grupė pasiskolina džiazo ir funko tradicijas, kad kartu su klausytojais nusineštų stogus ar duris ir bent trumpam išleistų į laisvę savo individualias ir kolektyvines beprotybes.

Faustas (saksofonas), Yla (bosas), Danielius (gitara) – dar žinomas kaip Danius Ray Vaughas, „just dog“, „Jimi gašik“ ar „Dzunbudistas“, Marius (koncepto vokalistas) ir suomlietuvis Tomas (būgnai) sukuria tai, ką sunku atpasakoti, bet būtina išgirsti.

Kita Ąžuolo scenos grupė – „Spoonful of Jiggy“. Šis šviežiai iškeptas muzikinis reiškinys pasiruošęs pasidalinti ir įkvėpti savo kūriniais. Grupės muzika plaukioja gitaros ir bliuzo upėse, tačiau aprėpia kur kas platesnius vandenis. Tai – Adomo Pociaus ir Adomo Zamkausko iš „Baltojo Botago“ idėjos, kurias įrėminti buvo sunku tiesiog bliuzo standartuose, tad pribrendo laikas sukurti tokią platformą, kuri nevaržytų ir leistų kurti laisvai.

Jų kūryboje galima išgirsti funko, roko, kantri ir džiazo elementų. Jie žavi improvizacijomis ir idėjų keitimųsi tarp muzikantų.

Dar vienas vardas – „Fenomenologija“, ar kitaip – Lukas Norkūnas (elektrinė gitara, balsas), Vytautas Tamošauskas (bosinė gitara) ir Jonas Gedvilas (būgnai). „Tai yra gyvenimo projektas, kur dainuoja patsai lyrinis subjektas. Pirmo asmens patirtis“, – taip savo kūrybą įvardina trijulė, kuri įneš į Ąžuolo teritoriją gero popbliuzo.

Jau 2 metus iš eilės festivalyje „Bliuzo naktys“ gyvuoja Vieno žmogaus scena, šiemet persikelianti į legendinę Pašiūrę, kurioje prieš daugiau nei 26 metus ir prasidėjo bliuzo koncertai, virtę šiandien plačiai žinomu festivaliu. Pašiūrė ir vėl bus atvira visoms muzikuojančioms sieloms!

Tradicija tokia: „Teva Vieno žmogaus scenoje“ gali groti nebūtinai muzikos profesionalai – galbūt pradedantys artistai arba tie, kas šauniai groja gitara savo kompanijoje, bet tai – tik hobis.

Nori surengti savo solinį pasirodymą? Registruokis puslapyje bliuzonaktys.lt ir laimėk galimybę į festivalį patekti nemokamai, pelnyk žiūrovų dėmesį bei aplodismentus ir įtraukti į savo biografiją širdį glostančią eilutę – „2019 metais grojau legendinėse „Bliuzo naktyse“!“

„Bliuzo naktų“ Pašiūrėje vyks daug dalykų – organizatoriai numatę ne vieną staigmeną. Jau keletą metų romantikai ten eidavo šokti bliuzo šokių. Tokie šokiai Pašiūrėje vyks ir šiais metais. Be to, festivalio rengėjai atskleidžia, kad kaip tik ten pasirodys fantastinis kolektyvas „Impro 241“. Tai – penki aktoriai ir du muzikantai, susibūrę į vieną grupę vienai misijai: kad Tu juoktumeisi taip, kaip dar niekada nesijuokei!

„Impro241“ komanda improvizuos bliuzo ritmu ir tikisi bent trumpam pajusti Varniuose prie Lūksto ežero tvyrančią meilę ir taiką. Žinodami kaip svarbu „bliuzautojams“ šiame festivalyje efektingai pasipuošti,  komandos nariai atvyks rimtai pasiruošę! „Tai bus „Flower Power“ – lyg tikri gėlių vaikai ryžtingai lipsime ant Pašiūrėje esančios scenos skleisti improvizacijos teatro meno!“ – sako jie.

Festivalis „Bliuzo naktys“ vyks liepos 5-6 dienomis. Bilietus platina bliuzonaktys.lt