Jau šį penktadienį ir šeštadienį minia žmonių iš visos Lietuvos traukia į Varnius, prie Lūksto ežero, kur prasideda 29-ąjį kartą vyksiantis muzikos festivalis „Bliuzo naktys“, o jame bliuzo ir ne tik bliuzo muzikantai iš Australijos, JAV, Latvijos bei Lietuvos!

„Šis festivalis jau senokai ne tik apie muzikos žanrą, „Bliuzo naktys“ – tai emocinė būsena, kurią be abejonės suprasti ir patirti reikia čia atvykus! Jau nuo pirmadienio kartu su visa komanda bei gausiu būriu savanorių ruošiamės šiam išskirtiniam įvykiui. Jau šiais metais, pradėsime įžangą, į neeilinį kitais metais vysiantį bliuzų jubiliejų, o tam tereikia žmonių ir geros nuotaikos – muzika mes pasirūpinome!“,- pasakoja festivalio prodiuseris Algirdas Barniškis – Blėka.

Penktadienio vakarą, Varniuose prie Lūksto muzikinę programą pradės ir festivalį atidarytu skelbs – pirmą kartą didžioje scenoje pasirodysiantys brandaus ir originalaus skambesio kolektyvas – „Sirupas“! Grupės „Sirupas“ funk, rock, blues, jazz ir reggae stilių mišinį pakeis taip pat pirmą kartą čia grosianti, neseniai antrąjį albumą pristačiusi grupė „Homechestra“. „Daug įvairių istorijų galėsite išgirsti – apie vorą, vidinio grožio procedūras, jūrą, nostalgiją, praradimus, atradimus, apie norą padėti kitiems, apie slėpynes nuo savęs ir kitų, apie grožį ir liūdesį, meilę visiems ir viskam“,- apie tai ko galima tikėtis juos pirmą kartą išgirdus festivalyje pasakoja grupė. Į bliuzus sugrįš ir didžiosios scenos magiją patirs ir atlikėjas Lukas Pilkauskas! Lietuvos muzikos padangėje esantis vos porą metų, savo veiklą pradėjęs dainomis apie sodus ir ramybę, atlikėjas tęsia savo muzikinę kelionę, narstydamas įvairesnes temas ir potekstės, kurios gyvai, jau penktadienį, Varniuose prie Lūksto ežero kranto! Per kiek daugiau nei dešimtmetį grupė „Garbanotas“ Lietuvoje tapo svarbia ir įtakinga lietuviškos muzikos scenos dalimi. Dalimi, be kurios neįsivaizduojamas ir festivalis „Bliuzo naktys“! Grupės kūryba apibūdinama kaip daugiasluoksnis roko, bliuzo ir psichodelinio roko mišinys, kuris neabejotinai beveik kiekvieną vasarą įspūdingai suskamba prie Lūksto ežero, tikim suskambės ir ateinantį penktadienio vakarą! Po neabejotinai visada šiltai sutinkamo grupės „Garbanotas“ pasirodymo į sceną žengs penktadienio festivalio žvaigždė – Hammondo vargonų Jimi Hendrixu pramintas, australas – Lachy Doley! Tai garsiausias Australijos šių dienų bliuzo atlikėjas, kurio rankomis sklinda neįtikėtini garsai, kurie gali būti intensyvūs, žiaurūs, o kartais ir visai transcendentiniai, o jau šį penktadienį jis jais pasidalins su visais atvykusiais! Pirmąją festivalio dieną užbaigs – gyva legenda, o kartais ir reiškiniu vadinamas – „Baltasis Kiras“ ir jo kasmet užkuriamas rimčiausias groovas bliuzo visatoje!

Liepos 8 dieną, šeštadienį bliuzo naktų visatoje nuo pats ankstyvo ryto skambės muzika! Antrojoje festivalio scenoje „Baltic Pallets One Man Stage“ pasirodymus surengs savo vietą jame užsitikrinę po festivalio rengto konkurso – Mantvilė bei Sailor George. Šioje scenoje įvyks ir tradicija tapusios bliuzo šokių pamokos su „Bluesdance“ komanda bei improvizuotas bliuzo džemas su pokalbiais „Džemas ant bliuzo suoliuko“, o taip pat bus galima išgirsti Vika Ray bei repo improvizacijos meistrus „Freestarz“!

Šeštadienį didžiąją festivalio sceną atidarys pirmą kartą kaip solo atlikėjas jame debiutuojantis, neseniai antrąjį albumą publikai pristatęs – Gamka. Gamkai bliuzai puikiai pažįstami, nes nuo 2018 metų beveik kasmet jame pasirodydavo su grupe „Flash Voyage“, na o dabar scenoje liesis ir jo paties solinė kūryba! Tiek daugybę metų gyvuojantis festivalis neapsieis ir be savo muzikinių tradicijų, festivalio himno autoriaus Aleksandr Belkin & The Road Band pasirodymo. Aleksandr Belkin kasmet festivaliui ruošia netikėtas kolaboracijas: tai jis netikėtai ant scenos su Tautvydu Pauliumi Augustinu iš grupės „Baltasis Kiras“, tai jis duete su užsienio bliuzmenais, kaip šiemet visus nustebins Aleksandr Belkin išgirsite tik atvykę į Varnius!  Praėjusią vasarą, pirmą kartą bliuzuose pasirodęs „Kamanių Šilelis“ šeštadienį gros ir vėl! Minimalistinis, ritmingas, švelniai psichodelinis, indie-folk duetas, Varniuose, prie Lūksto ežero buvo sutiktas itin griausmingai, todėl ir šįkart neabejotinai bus sutiktas audringai! Šeštadienio pagrindinėje scenoje ir lietuviška bliuzo karaliene tituluojama, išskirtinio balso savininkė Arina & Veto Bank. Šeštadienio vidurnaktį scenoje neeilinis įvykis – vieną bliuzo karalienę pakeis kita – po Arinos pasirodymo į sceną žengs taip pat bliuzo karaliene tituluojama atlikėja iš Filadelfijos – Juwana Jenkins! Juwana Jenkins publiką neabejotinai žavės savo ugningu bei energingu vokalu, o jai scenoje asistuos festivalio lankytojams jau pažįstama – rokenrolo grupė iš Latvijos – „Keksi“, kuri pažada Juwanos Jenkins vokalu nuspalvintą bliuzo kelionę per Ameriką sujungti su neprilygstama energija bei profesionaliu muzikos atlikimu! Legendiniame festivalyje Varniuose pasirodymą surengs ir legendinė Latvijos bliuzo grupė – „Latvian Blues Band“, kuri yra grojusi Kanadoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Liuksemburge, Italijoje, Egipte bei daugybėje kitų šalių, tarp kurių ir reikšmingiausi bliuzo festivaliai bei muzikos klubai Čikagoje! Pastarąjį kartą Varniuose, prie Lūksto pasirodė dar 2019 metais, į jį sugrįžta jau liepos 8-ąją!

Abi festivalio dienas po muzikinių pasirodymų didžiojoje scenoje vyks ir „Jam Session“, kuriuose ant scenos profesionalūs muzikantai ir mėgėjai neleis muzikai nutilti. Festivalio metu lankytojai bus kviečiami ne tik mėgautis muzika, bet pasinerti į įvairiausias veiklas: pasivaikščioti ant vandens, pasipuošti laikinomis tatuiruotėmis, diskutuoti aktualiomis temomis, pasigrožėti senovinių „vabalų“ paroda, ar net sudalyvauti sraigių lenktynėse!

 

Visa festivalio informacija bliuzonaktys.lt

Prie festivalio įgyvendinimo prisideda Lietuvos kultūros taryba.